Covid-19 informácie pre verejnosť

Osobne ochranne pomocky-1

Ako sa rozprávať s dieťaťom - na web

10_odporucani_ked_ste_doma_COVID-19

4 veci, čo musíte vedieť o Koronavíruse COVID-19 (4)

Covid 19 info HU

Co_robit_ak_ste_chory_COVID-19

Mýty o víruse COVID-19

Odporúčanie pre cestovateľov

Osobne ochranne pomocky-1

Osoby_s_vyssimm_rizikom_ochorenia_COVID-19

Pomoc_sebe_a_druhym_COVID-19  


Odporúčané články

PANDÉMIA KORONAVÍRUS V KONTEXTE OŠETROVATEĽSTVA

PANDÉMIA KORONAVÍRUS V KONTEXTE OŠETROVATEĽSTVA

Celý svet sa usiluje o boj s koronavírusom. Tento neviditeľný nepriateľ nás všetkých postavil do pozoru. Odrazu máme čo robiť, aby sme sa správne zaradili, či to už podľa nariadení vlády Slovenskej republiky, či podľa opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR, alebo na základe varovných poznatkov a informácií z celého sveta.

Čítať viac
Opýtali sme sa za Vás odborníka

Opýtali sme sa za Vás odborníka

Odpovedá doc. MUDr. Emil Martinka, primár Diabetologického oddelenia NEDÚ Ľubochňa. „Riziko infekcií a infekčných ochorení vrátane COVID-19 ako aj ťažšieho priebehu tohto ochorenia je u pacientov s diabetes mellitus zvýšené, pričom konečné riziko závisí od veku, sprievodných chronických ochorení ale aj od stavu glykemickej kontroly, stavu imunitného systému, s čím súvisí aj stav nutrície (výživy) a dostatok fyzickej aktivity“.

Čítať viac
Mám diabetes mellitus-ako postupovať počas pandémie COVID-19

Mám diabetes mellitus-ako postupovať počas pandémie COVID-19

Dňa 16. 3. 2020 bola na území Slovenskej republiky vyhlásená mimoriadna situácia v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 vyhlásenou dňa 11. 3. 2020 generálnym riaditeľom Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Niektorým ľuďom hrozí väčšie riziko nákazy, ako poukazujú prvotné informácie z krajín, kde sa prudko COVID-19 rozšíril a to: starším vo veku 60 rokov a viac a tiež ľuďom, ktorí majú vážne chronické ochorenie, ako napríklad: ochorenia srdca a pľúc, chronické choroby so znížením imunity a tiež pacientom s cukrovkou. Na Slovensku bolo v roku 2018 evidovaných 355 895 diabetikov, z toho takmer 200 000 starších ako 60 rokov, ktorých vymedzujeme ako najzraniteľnejšiu skupinu vo vzťahu k pandémii COVID-19.

Čítať viac